26 Ocak 2011 Çarşamba

Geçmişten Gelen Blog

Dün gece 5 bölüm Dexter izledikten sonra karar verdim ki üst üste 2 bölümden fazla izlemeyeceksin bu diziyi. Sabaha kadar Ellen Wolf'un kahverengiden beyaz-mavi renge dönmüş gözleri ve mezardan çıkarılan hali gözümün önünden gitmedi. Evet biraz geriden takip ediyorum ama Lost'ta izlediğim son bölümde hala uçak enkazı vardı plajda mesela. Bu yüzden benim gibi biri için bu kısım sorgulanmamalı. Her neyse ama özetle şunu söyleyebilirim ki 3. sezonu bitirmemle birlikte Ömer Çerakıl gibi dizinin şifresini çözdüm. Şifre işte bu kadın: Maria LaGuerta.

  

 Geçtiğimiz 3 sezonda da gördük ki Maria'ya yaklaşan boku yedi. Er ya da geç ölüyor yani. Bakın James Doakes, Ellen Wolf, Miguel Prado... Hele şu zavallı Ellen'ın hali nedir ya? İçler acısı... Gözlerimi kapattıkça onu görüyorum.


Şifre bu kadar basit yani: "Dostum" diyorsa kaçıcaksın bu kadından.

Önümüzdeki sezonlarda tek dileğim Maria'nın Rita'yı arkadaş bellemesi. Dizi başladığından beri ölmesini istediğim tek kişi o. Bunun olması için de Maria'nın dostluğuna ihtiyacım var. Bir kere Rita iğrenç öpüşüyor ve bu kadar kötü öpüşen birinin ölmek en doğal hakkı. Ben öyle öpüşsem "Öldür beni Dekstaağ" derim. Camilla gibi efendice derim bunu. Ötanazi doğal bir hak çünkü. Lila gibi İngiliz aksanını yediğim bir kadın bile öldüyse zaten Rita'nın hiç şansı yok bu dizide. Neyse bu bayat yazımı burada sonlandırıyorum. Bir sonraki yazım Lost'taki uçak enkazının kumsaldan kaldırılması şerefine olcak. Öberim.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

öyle bir geçer zaman ki izle, gelince sözlü yapıcam :)))

gizy.

İsmini Vermek İstemeyen Seyirci dedi ki...

Sen Cemilee? adkşlsfg of bütün dizilerde çok gerideyim:D